Gdzie postawić komodę w sypialni? Najlepsze miejsca.

Gdzie postawić komodę w sypialni? Najlepsze miejsca.

Jak dobrać meble do sypialni, aby ich rozkład był użyteczny, a całość wyglądała stylowo? Dobór mebli w sypialni jest niezwykle ważny, ponieważ definiuje, nie tylko to, jak będzie wyglądać cała sypialnia, ale również to, jak wygodnie będzie się nam korzystało ze wszystkich elementów, które się w niej znajdują.

Pozornie wydaje się, że najważniejszą sprawą jest mądre ustawienie łóżka, ale równie ważne jest ustawienie wszystkich innych mebli w sypialni względem niego. Najwięcej problemów może pojawić się przy planowaniu umiejscowienia komody do sypialni.

Gdzie postawić komodę w sypialni?

Opcji jest kilka:

  • obok łóżka
  • w poprzek łóżka
  • przed łóżkiem
  • w rogu pokoju

Te miejsca są idealne pod względem zarówno eksponowania komody, ale także zapewniają do niej łatwy dostęp.

Obok łóżka

Najpopularniejsza lokalizacja komody do sypialni, szczególnie jeśli pokój jest wystarczająco szeroki. Dodatkowo jest to doskonała alternatywa i zamiennik nocnej szafki. Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, to warto postawić nawet dwie identyczne komody po obu stronach łóżka. Nie tylko uporządkujecie swoje rzeczy, ale również każde z was będzie miało do nich doskonały dostęp.

Prostopadle do łóżka

Kolejne miejsce, w którym można ustawić komodę w sypialni to ściana prostopadła do łóżka (po lewej lub prawej stronie).
Jednak przy tej opcji, musisz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo miejsca na nogi i przestrzeń do chodzenia między łóżkiem a komodą, a wysunięta maksymalnie szuflada komody nie uderza w łóżko i nadal zapewnia przejście.
Do plusów tego układu na pewno można zaliczyć to, że jest on bardzo wygodny i zapewnia łatwy dostęp do rzeczy, nawet w stosunkowo niewielkiej sypialni.

Przed łóżkiem

Jeśli chcesz mieć pewność, że masz wystarczająco dużo miejsca po obu stronach łóżka i nie chcesz, aby wokół strefy Twojego poruszania się przy łóżku było ciasno, zwłaszcza jeśli masz małą sypialnię, możesz ustawić komodę u stóp łóżka (przed łóżkiem). W ten sposób komoda rzuca się w oczy, co nie pozostaje bez znaczenia, kiedy jest ona stylowa lub ma interesujące wykończenie. Dodatkowo przestrzeń na niej można dobrze wykorzystać, nie tylko na atrakcyjne elementy wyposażenia, ale również np. jako stolik na telewizor.

sypialnia

W rogu pokoju

Ci, którzy mają dużą sypialnię, mogą łatwo wykorzystać puste rogi przez umieszczenie komody właśnie w tym miejscu.
Takie ustawienie dobrze wypełnia przestrzeń, przez co eliminuje się wrażenie pustej przestrzeni. Co więcej, to rozwiązanie sprawdzi się również w mniejszej sypialni, warto jednak pamiętać wówczas o zainwestowaniu w mniejszą komodę. Do tego typu ustawienie lepsze będą dłuższe, ale węższe komody.

Czy możesz postawić komodę w salonie?

Oczywiście, że tak! Nie tylko dodaje to wyjątkowego wyglądu pomieszczeniu, ale jest również bardzo przydatne. Znalezienie i odpowiednie umieszczenie komody do salonu może służyć kilku celom. Odpowiednio dobrane meble do salonu to wizytówka Twojego mieszkania. To właśnie tutaj spędzisz większość wolnego czasu. Jak zrobić to rozsądnie?

Jeśli posiadasz telewizor z dużym ekranem, to pewnie już wiesz, że poszukiwanie szafki pod telewizor pasującej do Twojego nowego zakupu może być trudne. Ilość mebli do salonu na rynku jest porażająca. Jeśli więc chcesz znaleźć stolik pod telewizor, który jest wystarczająco duży i długi, a dodatkowo można w nim przechować sporo rzeczy, to komoda jest doskonałą alternatywą dla szafki RTV.
Użycie komody w ten sposób oszczędza miejsce i pieniądze. Możesz nawet uczynić komodę centralnym punktem swojego centrum rozrywki w salonie, trzymając tam również odtwarzacze lub konsole do gier.

Materiał zewnętrzny

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments