Aranżacja salonu – na co musisz zwrócić uwagę?

Aranżacja salonu – na co musisz zwrócić uwagę?

Salon jako najważniejsze pomieszczenie w każdym domu lub mieszkaniu wymaga odpowiedniego projektu, który wydobędzie z niego maksimum komfortu i funkcjonalności. Poza wygodą użytkowania równie istotna jest jego stylistyka, która powinna być spójna z charakterem pozostałej części mieszkania. Bez względu na to, czy podobają Ci się aranżacje salonu w stylu glamour, skandynawskim lub klasycznym, przedstawiamy kilka inspiracji, które podczas aranżacji salonu pomogą Ci uzyskać zamierzony efekt.

 To centralne miejsce każdej przestrzeni mieszkalnej należy do najbardziej reprezentacyjnych wnętrz w których domownicy oddają się błogiemu relaksowi i biesiadowaniu. Wygoda, nowoczesny design i przestronność – już dziś zadbaj o aranżację swojego salonu.

Projekt salonu szyty na miarę Twoich marzeń

Stając przed pierwszym etapem aranżacji wnętrza salonu, przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z tysiącami mebli, dodatków i dekoracji, które na polskim rynku jawią się niezwykle bogatą ofertą. Musisz wiedzieć, że dla stworzenia stylowego wnętrza warto przestudiować także inspirujące artykuły na temat aranżacji pokoju dziennego. Z taką solidną i praktyczną wiedzą z pewnością nie popełnisz aranżacyjnej gafy.

Powinieneś wziąć pod uwagę, że Twoja koncepcja na nową stylistykę salonu, może nie zostać zrealizowana z czysto prozaicznych powodów takich jak zakup zbyt dużego narożnika do stosunkowo niewielkiej przestrzeni salonu. Aby temu zapobiec dobrze jest wziąć pod lupę kilka istotnych kwestii.

Aranżacja salonu – co warto wiedzieć przed?

Aranżując salon musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, na bazie których możemy stworzyć komfortową i dobrze wykorzystaną przestrzeń pokoju dziennego. Pod uwagę musimy wziąć:

  • metraż salonu– to właśnie ona będzie determinować rodzaj i kolorystykę mebli, a także ich gabaryty
  • kształt salonu – jeśli Twój pokój dzienny posiada niestandardowe rozmiary, wykorzystując odpowiednie dodatki i modułowe meble możesz optycznie wyrównać jego proporcje
  • przeznaczenie wnętrza – jeśli salon ma pełnić wyłącznie funkcję wypoczynkową należy jego przestrzeń wzbogacić o komody, wygodną kanapę lub duży narożnik, jeśli zaś ma być połączony z jadalnią wówczas powinien stanąć w nim stół przy którym zmieszczą się wszyscy domownicy

Planując aranżację salonu warto odwiedzić strony oferujące duże narożniki https://meblini.pl/duze-narozniki i tanie komody https://meblini.pl/tanie-komody występujące w dokładnie w Twoim ulubionym stylu!

Materiał zewnętrzny

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments