Lampy ścienne – podstawowe informacje

Lampy ścienne – podstawowe informacje

Lampy ścienne to rodzaj dodatkowego oświetlenia, który po wielu latach nieobecności wraca do łask. Rosnące zainteresowanie nimi ze strony użytkowników wynika z faktu, że producenci wyszli naprzeciw ich potrzebom i proponują modele dostosowane do nowoczesnych trendów. Dzięki temu współcześnie oferowane przez nich lampy ścienne można zastosować w niemal każdym pomieszczeniu. Podpowiadamy, co warto o nich wiedzieć.

Lampy ścienne to doskonałe uzupełnienie dla oświetlenia głównego. Bardzo dobrze prezentują się w obecności innych źródeł światła, a dzięki nim w jednej przestrzeni można stworzyć kilka stref o zróżnicowanych funkcjonalnościach. Z naszego artykułu dowiesz się, o czym warto pamiętać, decydując się na kinkiety do swojego mieszkania czy domu.

Kinkiety – o czym pamiętać, wybierając lampy ścienne?

Nowoczesne lampy ścienne to najczęściej dodatkowe źródło światła. Ich głównym zadaniem jest bowiem doświetlenie wybranej strefy, dzięki czemu wprowadzają do pomieszczenia miły nastrój, dzielą je na powierzchnie o różnym przeznaczeniu i wspierają domowników w czasie wykonywania precyzyjnych czynności. Nie da się ukryć, że dzięki nim czytanie, oglądanie telewizji czy przygotowywanie posiłków może być znacznie łatwiejsze. Niekiedy służą również podkreślaniu wybranych pamiątek lub ukrywaniu mankamentów. Właśnie z tego względu kinkiety najczęściej pojawiają się w salonie, kuchni czy gabinecie.

Okazuje się jednak, że chociaż najczęściej stosowane są jako dodatek, mogą być wykorzystywane również jako główne światło. Użytkownicy decydują się na nie przede wszystkim w niedużych pomieszczeniach, gdzie lampy wiszące się nie zmieszczą lub zajmą za dużo miejsca. Najczęściej wybierane są kinkiety ze światłem skierowanym ku górze, by odbijało się od sufitu – wtedy cała przestrzeń wydaje się być większa. W ten sposób można optycznie odmienić niedużą sypialnię czy mały salon. Ciekawym rozwiązaniem są również modele otwarte w dwie strony jednocześnie. Taki rodzaj oświetlenia bardzo często wybierany jest na klatkę schodową – lampy ścienne nie zajmują dużo miejsca, a rozchodzące się po ścianie światło pięknie się prezentuje.

Efekt, który zapewniają kinkiety, zależy również od ich liczby w danym pomieszczeniu. Nie musi to być bowiem pojedyncza, smutno wisząca lampa, która rzuca światło na przestrzeń roboczą. Oświetlenie dodatkowe może zupełnie odmienić wnętrze, jeśli postanowisz zabawić się aranżacją. Tego rodzaju rozwiązania bardzo dobrze prezentują się montowane parami w sposób symetryczny – np. po dwóch stronach lustra czy wezgłowia łóżka. Można również zawiesić je nad lub pod ważnymi dla nas obrazami czy zdjęciami.

Nowoczesne plafony ścienne z regulowanymi ramionami

W ofercie sklepu Domotio znajdziesz także plafony ścienne z regulowanymi ramionami, które są odpowiedzią na potrzeby współczesnych użytkowników. Przyjmują proste, minimalistyczne formy i jednocześnie oferują pożądaną funkcjonalność. W odróżnieniu od typowych rozwiązań ściennych sprzed parudziesięciu lat, nie posiadają zbędnych zdobień i nie cechują się przepychem, są jednak wykonane z wysokiej jakości materiałów. Doskonale współgrają z nowoczesnymi aranżacjami i wyraźnie podnoszą komfort codziennego życia.

Nowoczesne plafony ścienne mogą sprawdzić się niemal wszędzie. To fenomenalne rozwiązanie, jeśli szukasz lampki nocnej – zwłaszcza dla osób, które kochają czytać przed zaśnięciem. Regulowane ramię pozwala bowiem skierować strumień światła dokładnie na czytaną stronę. To dobry wybór także do salonu i domowego gabinetu, gdzie również liczy się precyzyjne oświetlenie punktowe. Można stosować je też w kuchni nad blatem. Duża kontrola nad kierunkiem padania światła sprawia, że tego rodzaju lampy ścienne są coraz chętniej wybierane przez użytkowników.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments