Zmieniamy taras w zamkniętą przestrzeń

Zmieniamy taras w zamkniętą przestrzeń

Świetnym sposobem na wydłużenie czasu użytkowania tarasu jest przekształcenie go w zamkniętą przestrzeń lub patio. Taka modernizacja zaowocuje kolejnym pokojem, z którego będzie można korzystać przez cały rok, bez rozbijania banku na znaczący remont. Jeśli jednak obawiasz się, że jest to poza twoim budżetem i zestawem umiejętności, pomyśl jeszcze raz. Poniżej znajduje się siedem wskazówek, które każdy może wykorzystać, aby z powodzeniem przekształcić swój taras w zamkniętą przestrzeń.

Zdecyduj i zaprojektuj

Jeśli posiadasz już przestrzeń z dachem, ogrodzenie terenu będzie stosunkowo łatwe. Jeśli jednak masz nieco większy budżet, możesz przekształcić pomieszczenie w pełnowymiarową werandę z nowymi ścianami i mnóstwem nowych okien.

Osłonięta weranda będzie odpowiadać potrzebom tych z Was, którzy szukają bardziej niskobudżetowej i wysokiej jakości przestrzeni na zewnątrz.

Po co zamykać przestrzeń?

Zamknięcie tarasu automatycznie powiększa twoją przestrzeń życiową.

Zapewnia kontrolowany przepływ powietrza, który poprawia ogólną jakość powietrza w domu. I daje zwierzętom doskonały sposób na przebywanie na zewnątrz, ale nadal w zamkniętej przestrzeni. Nie wspominając o tym, że dodanie obszaru, w którym możesz zanurzyć się w dodatkowym naturalnym świetle, jest korzystne dla Twojego zdrowia!

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to niedrogi sposób na przekształcenie tarasu w całoroczną przestrzeń zewnętrzną. Dzięki odpowiednim innowacyjnym ekranom tarasowym będziesz cieszyć się komfortem zamkniętego tarasu, ponieważ będziesz chroniony przed owadami, wiatrem, deszczem i słońcem.

Wybór mebli

Zamknięta przestrzeń nie powinna mieć typowych mebli tarasowych. Nie będą one pasować do wystroju i klimatu pomieszczenia.

Zamiast tego możesz udekorować ją miękkimi, wygodniejszymi meblami. Pomyśl bardziej o tym miejscu jak o kolejnym salonie niż o tarasie. Miękkie poduszki zwiększą komfort Twojej przestrzeni.

Oświetlenie

W tej przestrzeni nie ma potrzeby używania ostrych lamp sufitowych. Naturalne światło będzie swobodnie przepływać przez zamkniętą przestrzeń. W nocy miękkie lampy stworzą przyjazną, relaksującą atmosferę.

Ogrzewanie

Warto zainwestować w grzejnik zewnętrzny. Nawet w chłodniejsze letnie noce, zapewnienie komfortowej temperatury sprawi, że rodzina i przyjaciele będą chcieli zostać w pobliżu przy dodatkowym kieliszku wina.

Jedzenie

Jeśli interesuje Cię rozrywka i jedzenie na świeżym powietrzu, możesz włączyć do narożnika zamkniętego tarasu przestrzeń do grillowania lub stworzyć aneks na świeżym powietrzu. Kto powiedział, że grilla można używać tylko latem? Ciesz się grillowanymi daniami przez cały rok na ciepłym, zachęcającym zamkniętym patio.

Zachęcająca, dobrze udekorowana, zamknięta przestrzeń na patio to idealna opcja. Niezależnie od tego, czy jest to relaksujący wieczór w samotności, czy wieczór z przyjaciółmi, patio na świeżym powietrzu zapewnia wszystko, czego potrzeba do idealnego wieczoru ze świeżym powietrzem i komfortem.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments