Jak usunąć plamy z soli z basenu?

Jak usunąć plamy z soli z basenu?

Ze względu na znaczny wzrost popularności niskiej jakości produktów używanych do czyszczenia basenów, plamy po soli stają się powszechnym problemem dla właścicieli basenów. Plamy z soli mogą występować w kilku kolorach i formach. Pamiętaj, że to nie sól odbarwia Twój basen, ale minerały znajdujące się w niskiej jakości soli. Istnieje jednak kilka wskazówek, jak usunąć plamy z soli z basenu.

Jak usunąć plamy z soli z basenu?

Zamiast używać niskiej jakości soli, użyj soli o czystości co najmniej 95%. Zmniejszy to znacząco prawdopodobieństwo poplamienia basenu lub uszkodzenia sprzętu.

Usuwanie plam z soli

Niektórzy twierdzą, że nie ma jednego słusznego podejścia do radzenia sobie z plamami soli – zwłaszcza w przypadku różnych rodzajów powierzchni i materiałów z których wykonane są baseny. To, co działa dobrze na jedną plamę, może nie zadziałać dobrze w innych warunkach. W związku z tym proces usuwania plam należy rozpocząć od przetestowania plamy, a następnie podjęcia odpowiednich działań na podstawie wyników testu.
Plamy solne są zazwyczaj efektem żelaza, które w zależności od stopnia nasilenia daje plamy o zabarwieniu od żółtego poprzez zielone do brązowych. Innym powodem, może być mangan, który powoduje plamy w kolorze od ciemnobrązowego do czarnego. Znalezienie przyczyny powstawania plam pomaga podjąć środki, które pomogą zapobiec ich ponownemu pojawieniu się. Jest to typowy scenariusz podczas używania środka czyszczącego, takiego jak kwasek cytrynowy. Czyszczenie plam z soli kwasem cytrynowym będzie początkowo działać dobrze, ale gdy chlor powoli rozbije połączenie kwas cytrynowy/żelazo, plama prawdopodobnie pojawi się ponownie już po około trzech tygodniach.

Usuwanie plam

Po ustaleniu rodzaju plamy możesz przystąpić do procesu jej usuwania. Przed przystąpieniem do pracy upewnij się, że poziom chloru w basenie nie przekracza 3,0 PPM, ponieważ chlor zneutralizuje odplamiacze, czyniąc je mniej skutecznymi.

Latem rozważ wyłączenie chloratora na dwa dni przed próbą usunięcia plamy. Ustaw zawór filtra na recyrkulację i dodaj wymaganą ilość środka czyszczącego do pojemnika.

Proces działania

  • Usuń chlor i upewnij się, że pH wynosi od 7,2 do 7,6.
  • Rozsyp zalecaną ilość odplamiacza wokół basenu.
  • Filtruj jak zwykle, a plama powinna zniknąć za 12 godzin.

Jeśli masz do czynienia z uporczywymi plamami, powtórz proces i uruchom filtr na dwanaście do dwudziestu czterech godzin. Następnie powtarzaj proces co trzy dni, aż plama zniknie.

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments