Ścierki do sprzątania – czy ich kolor ma znaczenie?

Ścierki do sprzątania – czy ich kolor ma znaczenie?

Ściereczki do sprzątania to niezbędny element wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. Bez nich trudno byłoby się obejść także firmom sprzątającym, hotelom czy restauracjom. Wszędzie tam, gdzie trzeba utrzymać porządek, sprawdzają się ścierki do sprzątania. Czy ma znaczenie, której użyjemy w danym pomieszczeniu i czy ich kolory na coś wskazują?

Dlaczego akcesoria do sprzątania mają różne kolory?

Podczas zakupów akcesoriów do sprzątania można z łatwością zauważyć, że produkty takie jak gąbki, zmywaki i ściereczki występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Nie jest jednak spowodowane kwestiami estetycznymi. Taka różnorodność ma inne znaczenie

Ściereczki do sprzątania są przydatne podczas czyszczenia każdej powierzchni w dowolnym pomieszczeniu. Oznacza to, że można nimi umyć armaturę w łazience, jak i płytę indukcyjną w kuchni. Co jednak oczywiste, nie powinno się robić tego tą samą ściereczką. Bakterie z jednego pomieszczenia mogą zostać łatwo przeniesione do drugiego.

Kolory ścierek mają więc za zadanie ułatwić sprzątanie. Ich różnorodne barwy pomagają rozdzielić akcesoria na poszczególne pomieszczenia. Dzięki temu nie ma ryzyka przeniesienia bakterii np. z łazienki na kuchenny blat.

Jakie ściereczki do sprzątania konkretnych pomieszczeń?

Zarówno w domach prywatnych, jak i hotelach, lokalach usługowych czy firmach sprzątających warto wprowadzić jasny podział akcesoriów do sprzątania. Dzięki temu można usprawnić swoją pracę i uniknąć przenoszenia bakterii i zanieczyszczeń po wszystkich pomieszczeniach.

Właśnie w takiej sytuacji pomocne są różne kolory ścierek do sprzątania. Warto jednak opracować taki sposób kodowania samodzielnie, ponieważ nie ma jednego spójnego systemu. Producenci nie narzucają, który kolor będzie odpowiedni np. do kuchni lub łazienki. Nie przeszkadza to jednak w samodzielnym wypracowaniu takiej metody kodowania akcesoriów według kolorów.

Przykładowy podział ściereczek do sprzątania może wyglądać w następujący sposób:

  • czerwone – do łazienek, armatury, płytek, tam gdzie potrzebne są silne preparaty,
  • zielone – do blatów kuchennych, płyt indukcyjnych itp.,
  • niebieskie – do czyszczenia ekranów, szyb, luster itd.,
  • żółte – do czyszczenia drewnianych powierzchni, sprzątania biur czy salonów.
ściereczki

Kolory ścierek do sprzątania w hotelu czy lokalu gastronomicznym mogą być z góry ustalone. Dzięki temu wszyscy pracownicy wiedzą, których akcesoriów używać w danej sytuacji. Pomaga to uniknąć potencjalnie niebezpiecznego przenoszenia zabrudzeń i bakterii.

Ścierki do sprzątania – nie tylko kolor, ale też jakość

Wybierając ściereczki, które posłużą do sprzątania, warto stawiać na ich jakość. Dzięki temu nie zniszczą się pod wpływem środków chemicznych i mogą być wielokrotnie prane. Ma to szczególne znaczenie w miejscach, w których utrzymanie czystości wymaga częstego sprzątania.

Profesjonalne ścierki do sprzątania od zaufanego sprzedawcy to znacznie lepsza inwestycja niż zakup najtańszych akcesoriów. Wysoka jakość idzie w parze z komfortem i efektywnym czyszczeniem.

Wybierz wysokiej jakości ściereczki w kilku kolorach i zadbaj o higieniczne sprzątanie. Postaw na sprawdzone produkty do swojego domu lub firmy!

Materiał zewnętrzny

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments