Z jakiego materiału warto wykonać blaty łazienkowe na wymiar?

Z jakiego materiału warto wykonać blaty łazienkowe na wymiar?

W dzisiejszych czasach coraz więcej mebli powstaje na zamówienie, w oparciu o indywidualnie opracowany i przygotowany projekt. Wśród nich znajdują się także meble łazienkowe, które wreszcie mogą zostać idealnie dopasowane do wymiarów pomieszczenia oraz odzwierciedlać realne potrzeby i wymagania swoich przyszłych użytkowników. Oprócz mebli do łazienki należy zamówić także blaty na wymiar. Mogą być one wykonane obecnie z różnych materiałów. Które spośród nich najbardziej opłaca się dziś wybrać i dlaczego?

Blaty łazienkowe na wymiar z laminatu

Blaty łazienkowe są bardzo ważnym elementem konstrukcji mebli łazienkowych. To na nich opiera się umywalka, przechowywane są kosmetyki i akcesoria do higieny osobistej. Blaty łazienkowe, ze względu na swoje położenie, są stale narażone na kontakt z bieżącą wodą i wilgocią – muszą być więc wykonane z odpowiednich, przystosowanych surowców, aby w dobrym stanie i atrakcyjnym wyglądzie przetrwały lata. Jednym z często wybieranych przez współczesnych użytkowników materiałów na blaty łazienkowe na wymiar jest laminat.

Laminat jest materiałem stworzonym przez człowieka, który stanowi doskonałą alternatywę dla naturalnego drewna. Wykonane na jego bazie blaty łazienkowe na wymiar z wyglądu mogą do złudzenia przypominać naturalny surowiec, są jednak od drewna znacznie bardziej wytrzymałe oraz lepiej przystosowane do wyzwań, jakie stawia przed nimi lokalizacja w łazience. Blaty łazienkowe z laminatu są odporne na działanie wody i wilgoci, zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Są ponadto dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej oraz różnorodnym wzornictwie, przez ich estetyka może zostać idealnie dopasowana do wystroju każdego pomieszczenia.

nowoczesna łazienka

Blaty łazienkowe na wymiar z kamienia naturalnego

Blaty łazienkowe z laminatu mają jednak bardzo poważną konkurencję – stwarza ją kamień naturalny, który równie dobrze, o ile nie lepiej, sprawdza się w roli blatów łazienkowych na wymiar. Baty mogą być wykonane z różnych gatunków kamienia, w tym m. in. z trwałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne granitu, nowoczesnego, jednolitego konglomeratu kwarcowego, luksusowego i szlachetnego marmuru, a także estetycznego i wytrzymałego kwarcytu naturalnego. Oprócz „standardowych” kamieni, blaty łazienkowe na wymiar często powstają także na bazie tzw. kamieni półszlachetnych, do których zaliczają się m. in. trawertyn, agat oraz onyks.

Kamień naturalny jest świetnym wyborem materiału na blaty łazienkowe na wymiar w sytuacji, kiedy poszukujemy ponadczasowej estetyki, cenimy sobie obecność naturalnych, bezpiecznych dla zdrowia materiałów oraz poszukujemy trwałego i solidnego materiału na długie lata bezproblemowego użytkowania. Wybierając blaty kamienne do łazienki należy, co prawda, liczyć się z koniecznością ich regularnej impregnacji, jednak gra jest zdecydowanie warta świeczki – kamienne blaty są bowiem kwintesencją trwałości, wytrzymałości oraz szlachetności, które trudno osiągnąć poprzez zastosowanie innych, mniej prestiżowych i atrakcyjnych wizualnie materiałów. To fantastyczny wybór do docelowej łazienki, którą chcemy urządzić opierając się wyłącznie na najlepszych dostępnych materiałach.

Materiał zewnętrzny

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments