Pomysły na remont kuchni w 2023 r

Pomysły na remont kuchni w 2023 r

Z powodu pandemii większość ludzi spędza w domu więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Znacząco zmienił się sposób, w jaki żyjemy, gotujemy i odpoczywamy w swoich domach. W dzisiejszych czasach kuchnia stała się najbardziej funkcjonalną przestrzenią każdego domu, a teraz zmieniają się również jej funkcje. Od miejsca do gotowania po strefę rozrywki dla gości, kuchnia stale się rozwija.
Renowacja kuchni nie tylko poprawia jakość codziennego życia, ale także dodaje więcej wartości.

Ciepłe kolory

Od czerwonego, przez żółty, aż po pomarańczowy, te kolory zapewniają relaks tym, którzy chcą odreagować. Eksperci od designu zalecają również łączenie ich z naturalnymi odcieniami drewna, zielenią i tkanymi teksturami.

Silne połączenia zewnętrzne

W tym roku kluczowy element projektu będzie koncentrował się na stworzeniu wizualnego i fizycznego połączenia z otoczeniem. Dzieje się tak z powodu ograniczeń uniemożliwiających ludziom komfortowe życie przez pandemię.

Według ekspertów od renowacji kuchni, zastosowanie uchylnych drzwi i dużych okien zapewni mniej rzucające się w oczy i bardziej eleganckie otoczenie. Duże drzwi i okna wpuszczają również naturalne światło i świeże powietrze, co poprawia oświetlenie, tworzy wrażenie otwartej kuchni i bycia bliżej natury.

Duże wyspy

Wyspy stały się nieodzowną częścią kuchni ze względu na jej szerokie zastosowanie, takie jak tworzenie dodatkowej powierzchni do przechowywania i pracy. Funkcjonują również jako jadalnia, ponieważ zapewniają więcej miejsc do siedzenia w kuchni niż zwykły stół jadalny.

Zobacz też: Aranżacja salonu – na co musisz zwrócić uwagę?

Jeśli chcesz wszystkim pochwalić się nowoczesną kuchnią, ciemne blaty są idealnym rozwiązaniem. Mogą zapewnić elegancki wygląd w połączeniu ze śnieżnobiałymi szafkami.

Większe spiżarnie

Ponieważ coraz więcej osób spędza czas w domu, konsumuje dużo artykułów spożywczych i kupuje nowe gadżety i urządzenia kuchenne. W tym roku musisz wziąć pod uwagę dwa obszary przechowywania w kuchni: zamrażarki i spiżarnie.

Według ekspertów od aranżacji kuchni, każdy musi zaplanować ulepszone rozwiązania w zakresie przechowywania, aby pomieścić nowe sprzęty i zapasy. Eksperci sugerują również wykorzystanie wolnostojących mebli i wózków na kółkach jako rozwiązań oszczędnych w przestrzeni.

Dwukolorowa kuchnia

Po co wybierać jeden, skoro można mieć dwa? Dwukolorowa kuchnia to trend istniejący od lat i nie zanosi się, żeby coś miało się zmienić. Dodaje różnorodności, a nawet może pomóc podkreślić klimat Twojej kuchni.

Wybierz głębokie, ciemne barwy i skontrastuj je z jaśniejszymi tonami w innych miejscach, aby uzyskać dodatkowy efekt. Masz pełną swobodę wyboru koloru w zależności od nastroju, jaki chcesz wprowadzić do swojej kuchni.

Podsumowanie

Chociaż istnieje mnóstwo pomysłów na aranżację kuchni, najlepiej jest zaprojektować kuchnię w oparciu o swoją osobowość, pragnienia i potrzeby. Wykorzystaj powyższe pomysły, aby zrealizować projekt swojej wymarzonej kuchni.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments