Jak stylizować czarne lampy wyspowe w kuchni?

Jak stylizować czarne lampy wyspowe w kuchni?

Nie znajdziesz w domu lepszego miejsca na oświetlenie wiszące niż nad wyspą kuchenną. Ponieważ czerń jest najpopularniejszym kolorem tego typu lamp, nie jest niespodzianką, że tak wiele osób decyduje się na powieszenie czarnych lamp wiszących w swojej kuchni.
Jak stylizować resztę kuchni, aby wszystko działało? Gdzie dokładnie umieścić źródła światła?

Jakie kolory kuchni pasują do czarnych lamp?

Wspaniałą rzeczą w kolorze czarnym jest to, że jest bardzo wszechstronny. Zazwyczaj zobaczysz czarne wiszące lampy w nowoczesnych kuchniach. Ten styl będzie prawdopodobnie cechował się intensywnym wykorzystaniem zarówno czerni, jak i bieli.
Nie oznacza to jednak, że powinieneś bać innych kolorów! Nie obawiaj się ożywić swojej kuchni. Spróbuj po prostu pomalować jedną z akcentujących ścian na jasny kolor, aby nadać kontrastu.

Istnieją inne sposoby na dodanie akcentów kolorystycznych do Twojej nowoczesnej kuchni. Coś tak prostego jak wielokolorowa miska owoców może naprawdę tchnąć życie w pomieszczenie. Jeśli twoje lampy są wystarczająco oddalone od siebie i wystarczająco wysoko, możesz dodać wysoki kwiatowy element na środku swojej wyspy. Jeśli masz miejsce na parapecie, rozważ umieszczenie wielu sukulentów. Nowoczesne kuchnie nie muszą być sterylne i nudne.

Zobacz też: Z jakiego materiału warto wykonać blaty łazienkowe na wymiar?

Ile miejsca należy zostawić między lampami nad wyspą kuchenną?

Najlepiej, gdybyś rozstawił je około pół metra od siebie. Wykonuj pomiary nie od najbliższych krawędzi lampy, ale od jej środka/punktu montażu. Zapewni to doskonałe, równomierne oświetlenie wyspy, dzięki czemu prace domowe i przygotowywanie posiłków będzie znacznie wygodniejsze.

Jak wysoko powiesić oświetlenie nad wyspą kuchenną?

Powinny znajdować się na wysokości od 75 do 90 cm nad blatem Twojej wyspy. Dzięki temu będziesz mieć dużo miejsca do poruszania się, jednocześnie utrzymując oprawy wystarczająco blisko, aby odpowiednio oświetlić wyspę.

Większość czarnych lamp wyspowych, które kupujesz, jest dostarczana z gotowym systemem zawieszania z regulowaną długością, więc nie martw się o znalezienie odpowiedniej długości. Pamiętaj zapoznać się z instrukcją.

Profesjonalny instalator nie powinien mieć problemu z ustawieniem rzeczy na żądaną wysokość.

Jaki jest najlepszy rodzaj lampy nad wyspę kuchenną?

O ile światła nie służą wyłącznie do celów dekoracyjnych, warto poszukać kopuł, dzwonków lub stożków. Wszystko to zapewnia ukierunkowane, skupione w dół światło, które powinno zapewnić oświetlenie potrzebne do wykonywania prac kuchennych.

Dzięki starannemu planowaniu, Twoje czarne lampy do wyspy kuchennej będą cennymi dodatkami do Twojego domu przez wiele, wiele lat.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Sprawdź też: Lampy wyspowe do kuchni […]