Podłogi drewniane, czyli naturalne piękno w twoim domu

Podłogi drewniane, czyli naturalne piękno w twoim domu

Większość z nas marzy, by mieć drewnianą podłogę w domu. To esencja elegancji połączona z tradycyjnym budownictwem. W tym artykule dowiesz się, jakie podłogi drewniane będą najlepsze do twoich wnętrz oraz co zrobić, żeby służyły ci przez długie lata.

Jakie deski podłogowe będą najlepsze dla wybranego wnętrza?

Zanim zdecydujesz się na konkretny gatunek drewna, najpierw musisz określić charakterystykę wnętrza, z którym twoja podłoga ma stanowić harmonijną symbiozę. Jeśli więc planujesz urządzić dom w stylu rustykalnym, ciemne i mocne drewno powinno zdobić twoje podłogi. Piękno naturalnego drewna dębowego doprawdy nie ma sobie równych. Do tego otrzymasz trwałą podłogę, z której będą mogły korzystać twoje dzieci w przyszłości.

Pomieszczenie w stylu skandynawskim cechuje się dużą ilością światła i jasną tonacją. Dlatego wypełniając formularz zamówienia warto rozważyć deski podłogowe z drzew iglastych, chociaż jesion jest równie dobrym rozwiązaniem. Te materiały nie będą tak wytrzymałe jak dąb, lecz nadadzą wnętrzu wyjątkowej lekkości, a o to właśnie chodzi w stylu skandynawskim, prawda?

Jeśli chodzi natomiast o salon lub aranżację sypialni o charakterze nowoczesnym, z użyciem wysokiej klasy mebli designerskich, koncepcja podłogi drewnianej jest czymś absolutnie dowolnym. W takiej stylizacji świetnie sprawdzą się panele winylowe łączące ze sobą elementy ciemne, jak i te jaśniejsze z jesionu. Zaintrygowany? Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.ddd.com.pl/kategoria/panele-podlogowe/panele-winylowe.html

Drewniana podłoga… w samochodzie?

Nie, to nie jest żadna pomyłka. Chodzi przede wszystkim o vany, które są modyfikowane przez coraz większą liczbę entuzjastów campingu. Tak naprawdę ze starego transita da się zrobić camper, który będzie cechował się wysokim poziomem komfortu. Podłoga drewniana w takim mobilnym mieszkanku to rozwiązanie więcej niż praktyczne, bowiem nikt nigdy nie powiedział, że domowej roboty camper musi być brzydki 😉

Kwestia ogrzewania podłogowego

Bez względu na przeznaczenie oraz wystrój wnętrz, ogrzewanie podłogowe nie będzie miało większego wpływu na twoją decyzję, o ile interesuje cię deska barlinecka. Tego rodzaju podłoga poradzi sobie świetnie z instalacją ogrzewania zarówno elektrycznego, jak i wodnego. Niemniej przy zakupie wymarzonej podłogi drewnianej koniecznie wspomnij o tym sprzedającemu, który posłuży ci radą, jeśli po drodze pojawią się jakieś wątpliwości.

Jak dbać o drewniane podłogi?

Niektórzy kupują dywany. Ale oboje wiemy, że nie po to kładło się tyle podłóg drewnianych, żeby je teraz zasłaniać. Na szczęście istnieją produkty o szerokim zakresie funkcjonalności, które sprawią, że twój parkiet czy panele będą bardziej odporne na zarysowania.

Materiał zewnętrzny

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments