Sztuczki na optyczne powiększenie salonu

Sztuczki na optyczne powiększenie salonu

Małe pomieszczenia mogą wydawać się skomplikowaną zagadką do rozwiązania. Chcesz zawrzeć jak najwięcej rzeczy, zachowując jednocześnie poczucie przestronności. Salon musi być wypełniony osobowością, ale nie może wydawać się pozostawiony przypadkowi ani zagracony.

Nie musisz rezygnować ze stylu, gdy wprowadzasz się do kawalerki lub prowadzisz bardziej minimalistyczny styl życia. Zebraliśmy nasze ulubione wskazówki i porady dotyczące wystroju małego salonu.

Zamień sofę na krzesła klubowe

Jeśli nie masz miejsca na sofę, to krzesła klubowe też świetnie się sprawdzą jako meble do małego salonu. Jeśli masz kominek, ustaw je w jego pobliżu, aby stworzyć przytulne miejsce do rozmowy, jednocześnie przyciągając uwagę do tego fragmentu pomieszczenia.

Zainstaluj inteligentne oświetlenie

Aby zaoszczędzić miejsce na podłodze, użyj oświetlenia przymocowanego do ścian lub zawieszonego od góry. Połącz przyciągające wzrok lampy sufitowe i niesubtelną atmosferą. Kinkiety z ramionami wychylnymi również oszczędzają miejsce na podłodze i zapewniają głębię ścianom, dzięki czemu idealnie nadają się do dekoracji małego salonu.

Zobacz też: Ekologiczna farba do ścian

Baw się skalą

Wybranie tylko kilku wyrazistych elementów, które przykują wzrok, jest kluczem do tej sztuczki z wnętrzem domu. Możesz wykorzystać standardowe meble i dzieła sztuki na dużą skalę w swoim salonie; wszystko, co musisz zrobić, to użyć ich mniejszej ilości. Nawet duży wiszący żyrandol, jeśli zostanie odpowiednio ustawiony, może dodać kontrastu i intrygować przestrzeń.

Zapewnij równowagę przestrzeni

Każdy właściciel kompaktowego salonu wie, że może w nim zmieścić tylko skończoną ilość mebli. Dlatego niezbędna jest równowaga i zachowanie spójności, dobierając odpowiednie kolory i patrząc na meble z lotu ptaka. Niektóre z najlepszych sztuczek i wskazówek dotyczących projektowania wnętrz dla mniejszych przestrzeni polegają na intuicyjnym kupowaniu mebli. W wielu przypadkach mniej często oznacza więcej; to jest coś, o czym każdy właściciel domu musi pamiętać.

Wybierz duży dywan

Duży rozmiar dywanu nie zaburza ogólnego wyglądu pomieszczenia. Nawet w przypadku surowego projektu wybór większego dywanu jest sposobem na sprawienie, by pokój wydawał się optycznie większy. Służy również jako solidna podstawa do budowy reszty pomieszczenia. Wybierz wykładzinę, która pomieści większość mebli. Alternatywnie poprowadź go od ściany do ściany po całej powierzchni salonu.

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments